hoti de fier viechiÎn data de 01.04.2013, orele 11,30, poliţiştii Secţiei 4 Poliţie Rurală Ocna Mureş, i-au prins în flagrant pe 5 bărbaţi, cu vârste cuprinse între 20 şi 48 de ani, toţi din Ocna Mureş, în timp ce sustrăgeau deşeuri feroase, de pe terenul unei societăţi

comerciale situat în locul numit Furnicular, pe raza comunei Unirea.
Faţă de cei 5 suspecţi, poliţiştii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.

Comentarii   

+3 #3 notar 10-04-2013 22:22
alti nu fura de placere si sa is intretina familia asta este daca nu merge la munca am fost si eu candva un mare hot dar mai bine munca in ziua de azii decat sa furi mai bine muncesti si sti ca este al tau asta este romania numai pe furturi si pe inselatori asa sunt romani nu le pasa daca nu le place munca .....cu stima notar
Citat
+3 #2 Grig 09-04-2013 10:52
Citez pe Bartha Emilia:
Din punctul meu de vedere gestionarii punctelor de colectare a fierului vechi sunt la fel de de penali ca si clientii lor.
Asistam neputinciosi la distrugerea unor obiective din orasul nostru, cand toate acestea se pot rezolva foarte usor printr-un control riguros al acestor centre ( un calculator pe care probabil toti il detin si un aparat de fotografiat cu care sa monitorizeze clientul si marfa adusa, la sfarsit de luna - un CD cu nr. factura-poza client- poza marfa).
Cum este posibil ca un gestionar de la un centru de colecare sa primeasca "marfa" pe baza declaratiei pe proprie raspundere a clientului din care reiese ca "marfa" provine din propria gospodarie , cand este evident ca intr-o gospodarie, de exemplu nu exista podium de premiere....
De ce oare unele centre de colectare au afisate pe langa orar si un numar de telefon pentru urgente....
Va las pe dumneavoastra sa ghici in acest caz ce inseamna URGENTA


Subscriu si Cred ca pe raza unui oras ca Ocna Mures ar fi SUFICIENT UN CENTRU DE COLECTARE FIER VECHI pentru materialele din gospodariile oamenilor . Celelalte ar trebui inchise pentru ca INCURAJAZA FURTUL . DIRECT SI INDIRECT . Unii pun la dispozitia hotilor SCULE SI CONSUMABILE in vederea EXECUTARII FURTURILOR LA COMANDA . NASPA TREABA
Citat
+3 #1 Bartha Emilia 06-04-2013 11:32
Din punctul meu de vedere gestionarii punctelor de colectare a fierului vechi sunt la fel de de penali ca si clientii lor.
Asistam neputinciosi la distrugerea unor obiective din orasul nostru, cand toate acestea se pot rezolva foarte usor printr-un control riguros al acestor centre ( un calculator pe care probabil toti il detin si un aparat de fotografiat cu care sa monitorizeze clientul si marfa adusa, la sfarsit de luna - un CD cu nr. factura-poza client- poza marfa).
Cum este posibil ca un gestionar de la un centru de colecare sa primeasca "marfa" pe baza declaratiei pe proprie raspundere a clientului din care reiese ca "marfa" provine din propria gospodarie , cand este evident ca intr-o gospodarie, de exemplu nu exista podium de premiere....
De ce oare unele centre de colectare au afisate pe langa orar si un numar de telefon pentru urgente....
Va las pe dumneavoastra sa ghici in acest caz ce inseamna URGENTA
Citat

Adaugă comentariu

Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
Mesajele care conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Îi încurajăm pe cititori să ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate pe ocnamuresanul.ro
Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele prejudicii cauzate, in cazul unor actiuni legale impotriva celor afirmate.

Ultimele ştiri

article thumbnailCumul de infracțiuni rutiere, reţinute în sarcina unui bărbat din Ocna Mureş.La data 21 mai a.c., în jurul orei 08.10 poliţiştii Secției 4 Poliție Rurală Ocna Mureș au fost sesizaţi de către un cetăţean, cu privire la faptul că, în dimineaţa...
article thumbnailIPJ Alba a organizat o acţiune cu efective mărite, în Ocna Mureş şi pe raza de competenţă a Secţiei 4 de Poliţie Rurală. Au fost aplicate 72 de amenzi, în valoare de peste 20.000 de lei şi au fost identificaţi 3 autori de infracțiuni. La data de 4...
article thumbnailPoliţiştii Postului de Politie Noșlac, l-au identificat, pe S.V.A. de 26 de ani, din comuna Noșlac, ca persoană bănuită de furtul sumei de 800 lei, dintr-o locuinţă din aceeaşi localitate.  La data de 16 aprilie a.c., poliţiştii Postului de Politie...
article thumbnailPoliţiştii din Alba caută o minoră care a plecat de acasă, din oraşul Baia de Arieş şi nu a revenit până în prezent. Persoanele care dețin informații care să ajute la găsirea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau...
article thumbnailLa data de 03.02.2016, în jurul orelor 12.30, poliţiştii din Ocna Mureş l-au identificat pe B.D., de 39 de ani, care locuieşte fără forme legale în Ocna Mureş, în timp ce transporta 17 kilograme de cabluri din cupru, ce s-au dovedit a fi sustrase...
    More inComunicate IPJ  

    Ultimele comentarii

    Acum online

    Avem 61 vizitatori și nici un membru online

    Ziar Com